KOMPARO pre 8. a 9. ročník

Vážení rodičia,

predchádzajúci školský rok bol aj pre vás ťažkou skúškou. V marci 2020 sa výučba presunula do online priestoru a na vás padlo bremeno – pomáhali ste svojim deťom zvládnuť novú situáciu. Mnohí z vás majú možno pochybnosti o tom, či si deti dokázali dostatočne osvojiť preberané učivo. Testovanie KOMPARO vám pomôže zistiť úroveň vedomostí nadobudnutých počas celého školského roka poznačeného pandémiou COVID-19.

Zároveň vám určite záleží na tom, aby sa vaše dieťa dostalo na dobrú strednú školu, ktorá mu zabezpečí lepšiu budúcnosť. Stredné školy zohľadňujú v prijímacom konaní aj výsledky celoštátneho Testovania 9, ktoré vaše deti tento alebo budúci školský rok absolvujú. Ak hľadáte spôsob, ako svojmu dieťaťu pomôcť priblížiť sa k vytúženým výsledkom, práve testovanie KOMPARO je vynikajúcou voľbou.

Mnohí žiaci nemajú s podobnými testami dosť skúseností. Spoločnosť EXAM testing preto každý rok ponúka žiakom jedinečnú možnosť vyskúšať si už v 8. ročníku a následne aj v 9. ročníku testy podobné tým, ktoré ich čakajú na Testovaní 9.

Najbližšie cvičné testovanie KOMPARO pre ôsmakov aj deviatakov sa uskutoční už 12. novembra. Každý účastník dostane podrobnú informáciu o svojich výsledkoch. Dozvie sa, ako je na tom v porovnaní s rovesníkmi z celého Slovenska, ktoré typy úloh mu robia problémy a ktoré učivo si ešte musí zopakovať. Táto analýza sa stane akýmsi kompasom, ktorý pomôže účastníkom nájsť smer, ktorým by sa mali vydať na ďalšej ceste za úspechom.

Organizátorom testovania KOMPARO je spoločnosť EXAM testing, ktorá sa profesionálne venuje testovaniu žiakov už 26 rokov a má na túto činnosť potrebné povolenia.

Hoci je účasť na testovaní KOMPARO dobrovoľná, každoročne sa doň zapájajú tisíce žiakov.Aj pre školy je KOMPARO veľmi užitočnou spätnou väzbou. Mnohé školy sa preto obracajú na rodičov s prosbou, aby toto testovanie svojim deťom uhradili. Veríme, že ak sa základná škola, ktorú vaše dieťa navštevuje, rozhodne zúčastniť na testovaní KOMPARO, bude to zmysluplná investícia, ktorá pomôže napredovať tým, ktorých máte najradšej.