Neobyčajné zážitky!

Koncoročný výlet žiakov 5.A, 5.B a 6.B triedy do Harmaneckej jaskyne priniesol mnoho prekvapení a otázok?

Prečo musíme ísť do jaskyne do kopca, keď jaskyňa je v podzemí?

Prečo sa musíme teplo obliecť, keď vonku je 27 stupňov C?

Alebo prečo musíme prekonať tak veľa schodov?

Na všetky tieto a ďalšie otázky našli žiaci odpoveď, keď po 45 – 60 minútach chôdze lesným chodníkom prišli k vstupu do Harmaneckej jaskyne. Tu ich už čakala pani sprievodkyňa oblečená v teplom oblečení a čiapke, ktorá všetkým oznámila, že priemerná teplota v jaskyni je okolo 5 – 6 stupňov C. Prekonávanie 1040  schodov nás priviedlo k najvzdialenejším, ale aj najkrajším častiam jaskyne. Všetky schody sme zvládli a po hodine obdivovania Harmaneckej jaskyne  sme sa vydali na cestu do Banskej Bystrice. Tu mnohých chlapcov prekvapilo náhodné stretnutie so Š. Nemcom, hokejovou hviezdou. Potešilo nás, že neodmietol ani pár kamarátskych fotiek. Tento koncoročný výlet nám priniesol mnoho krásnych zážitkov.