Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Školské kolo olympiády sa uskutočnilo 2.októbra 2024. Súťažiacimi bolo 22 žiakov 8. a 9. ročníka. Najskôr absolvovali test, kde si preverili svoje vedomosti z jazykovej a literárnej oblasti, potrápili ich hlavne otázky zamerané na čitateľskú gramotnosť.

V druhej časti olympiády si zmerali svoje sily v transformácii textu – z odborného článku o prírodných zaujímavostiach Tatranského národného parku mali vytvoriť plagát, s ktorým sa návštevník stretne pred vstupom do TANAP-u a upozorní ho na vhodné správanie v chránenom území.

Tretiu časť tvoril príhovor, v ktorom súťažiaci, ako astronauti, oboznámili poslucháčov s ich najsilnejším zážitkom z cesty na Mesiac.

Naši žiaci preukázali vysokú úroveň teoretických vedomostí aj praktických zručností, o čom svedčí fakt, že úspešnými riešiteľmi bolo až 73% žiakov.

Výsledky školského kola:

1. miesto: Linda Patiová, 9. B

2. miesto: Marek Mäsiar, 9. C, Dorota Rybárová, 8. C

3. miesto: Beáta Mederlyová, 9. C, Radka Maďarová, 8. C

Víťazom blahoželáme a držíme palce Linde Patiovej, ktorá nás bude reprezentovať na okresnom kole olympiády, ktoré sa uskutoční 13.11.2024.

Mgr. Margita Škutová